Duyuru ve Haberler

19.02.2018 Antalya GTH Müdürlüğü Ziyaretimiz ve Satır Başları..

19.02.2018 Antalya GTH Müdürlüğü Ziyaretimiz ve Satır Başları..

Akdeniz Balıkçılar ve Spor Kulübü Derneği (AKBADER) olarak, 19.02.2018 Pazartesi günü Antalya Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İl Müdür Yardımcısı ve aynı zamanda Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Sayın Asım KARABULUT’u makamında ziyaret ettik.

Antalya İl Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü
Antalya İl Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü

Toplantımızda ülkemizin en usta özgün balıkçılarından Sayın Tunç ÇATALOĞLU, Su Ürünleri Kontrol Uzmanı Sayın Erkan Biçer ve Sayın Hüseyin Rahmi EMRAL bizlerle beraberdi. AKBADER adına Derneğimiz Yönetim Kurulu Üyesi Genel Sekreter Sayın M.Sezgin SAMAN ziyareti gerçekleştirdi.

Sohbet havasında geçen ziyaretimiz şube müdürü ve uzman arkadaşlarımızın ortak projeler üretme konusundaki istekli tavrı ile daha da keyifli bir hal aldıToplantımız genelinde Antalya’mızın, amatör ve ticari balıkçıların sıkıntılarından, balık popülasyonun artırılması ve deniz kirliliğinin engellenmesi, ticari ve amatör avcılığın geliştirilmesi, toplum üzerinden sürdürülebilir avcılığın yaygınlaştırılması gibi konularda derneğimiz ve müdürlüğümüzün ortak çalışmalar geliştirerek projeler üretilmesi konusunda el sıkıştık.

Şube müdürümüz ve uzman arkadaşlarımızın yaklaşımları, hevesleri ve konu ile ilgili alakaları bizleri oldukça fazla memnun etti ve de planlamasında olduğumuz projelerimizin hayata geçirilmesi açısından ümit verdi.

Sohbet havasında geçen ziyaretimiz şube müdürü ve uzman arkadaşlarımızın ortak projeler üretme konusundaki istekli tavrı ile daha da keyifli bir hal aldı

Mart ayı itibari ile çalışmalarına resmi olarak başlanacak olan; ticari ve amatör balıkçılığın geliştirilmesi, sürdürülebilir avcılığın yaygınlaştırılması, sektörün genel sorunları, gelecek neslin bilinçlendirilmesi ve 2020 de güncellenecek olan Amatör ve Ticari Balıkçılık Tebliğlerinde yer alması gereken maddeler gibi başlıkların yer alacağı bir panel düzenlemeye karar verdik. Bu panele amatör ve ticari balıkçılıkla uğraşan herkes davet edilerek konu ile alakalı kurumların yetkilileri ile beraber bir araya gelip, geliştirilmesi gereken konuları ve sürdürülebilir avcılık ile balık çeşitliliği, stokların artırılması gibi konularda çalıştaylar düzenlenecek.

Bununla beraber şube müdürümüz derneğimiz üreteceği tüm projelere yasal mevzuatlar çerçevesinde tam destek sözü verdi.

Çok sıcak, cana yakın ve hevesli bir ekiple karşılaşmak gelecekte yapılacak projeler için derneğimizi daha da umutlandırdı.

Yaklaşık iki saat süren ve çok verimli geçen toplantımıza katılımlarından dolayı başta Şube Müdürümüz, Uzmanlarımız ve Tunç ÇATALOĞLU’na çok teşekkür ederiz.

Diğer Duyuru ve Haberler