Duyuru ve Haberler

5.Batı Akdeniz Surfcasting Turnuva Şartnamesii

5.Batı Akdeniz Surfcasting Turnuva Şartnamesii

AKDENİZ BALIKÇILAR VE SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ  – AKBADER 5.BATI AKDENİZ SURF CASTING TURNUVASI ANTALYA-SERİK-BOĞAZKENT PLAJI 2022   

Tarih :  26 – 27 Şubat 2022
Yer : Antalya / Serik – Boğazkent Plajı
Kura Çekimi : 25 Şubat 2022 Cuma (Canlı Yayın)
Yarışma Başlama Günü ve Saati : 26 Şubat 2022  Cumartesi –  19:00
Yarışma Bitiş Günü ve Saati : 27 Şubat 2022  – Pazar – 07:30
Ödül Töreni : 27 Şubat 2022  – 09:30

YARIŞMANIN AMACI

Akdeniz Balıkçılar ve Spor Kulübü Derneği tarafından  Antalya / Serik – Boğazkent’de düzenlenecek 5.Batı Akdeniz Surfcasting Turnuvası‘nın amacı Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığını tanıtarak, sevdirmek, gelişmesine katkı sağlamak, olta ile balık avına özendirmek ve sürdürülebilir sucul hayatın devamlılığını sağlamak için kişileri bilgilendirmek, ayrıca geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz Derneğimiz Turnuva Hakemlerinden Merhum Serdar VATAN’ı anmaktır.

1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu ve 5/2 Numaralı Amatör Amaçlı Su ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğ kuralları çerçevesinde yapılacak olan bu yarışmada dereceye girenlere çeşitli ödüller verilecektir. Akdeniz Balıkçılar ve Spor Kulübü Derneğinin bu yarışma için belirtilen tüm kurallarda ve ödüllerde değişiklik yapma hakkı vardır ve saklıdır.

YARIŞMA BİLGİLERİ

Akdeniz Balıkçılar ve Spor Kulübü Derneği tarafından düzenlenen bu yarışmaya katılım formunu dolduran, Amatör Olta Balıkçılığı ve Surfcasting disiplinine gönül vermiş herkes müracaat edebilir.

Ülke genelindeki Surfcasting ve Balıkçılık Derneklerinden herhangi birisine üyeliği bulunan kişiler yarışmaya asil listeden girmeye öncelikli hak kazanacaklardır.

Derneklerin yarışmaya dahil edeceği yarışmacı sayısında herhangi bir kısıtlama yapılmayacaktır. Ancak yarışmadan hakkaniyet çerçevesinde herkesin faydalanabilmesi için düzenleme komitesi talebe göre derneklerin yarışmacı sayısında kısıtlayama gidebilir.

Herhangi bir derneğe üyeliği bulunmayan takımların turnuvaya en fazla 4 takım 8 kişi ile katılımlarına izin verilecektir. Bunun dışında yapılan başvurular yedek listeye alınacak olup kontenjan müsaitliğine göre düzenleme kurulu kararına bağlı olarak isteyen takıma ek kontenjan verilebilir.

Yabancı uyruklu yarışmacılar kurallar çerçevesinde yarışacak olup dereceye girmeleri halinde ödüle hak kazanırlar.

AKBADER turnuva katılım yoğunluğuna göre daha çok kişi ya da derneğin turnuvadan faydalanması adına kontenjanları sınırlayabilir. Ek kontenjan isteyen dernek ve takımlar yarışma komitesine başvurabilirler. Yarışmanın katılımcı yoğunluğuna göre yarışma komitesi ek kontenjan açmak ya da açmamak hakkına sahiptir.

KATEGORİ ve KONTENJANLAR

Surfcasting disiplini ile balık yakalama turnuvası– İki kişilik takımlar halinde ( 50 Takım )

Avlanma Bölgesi : Kura ile belirlenecek sektörlerde.

Kura Çekimi : Kura çekimleri pandemi koşulları ve katılımcıların yarışma günü sektörlerini çok daha önce öğrenmeleri amacıyla 25.2.2022 Cuma günü diğer dernek yönetim kurulu üyeleri ile beraber gerçekleştirilecek olup, sosyal medya hesaplarımız üzerinden canlı yayınlanacaktır.

Derneğimize bağışta bulunan kişi ve kurumlar yarışma kontenjanlarından öncelikli olarak faydalanacak olup, kontenjan kalması durumunda diğer katılımcılar kura çekimi ile kontenjanlardan faydalanabilecektir.

YARIŞMA KURALLARI

Bu yarışma, 1380 Sayılı Su Ürünleri Kanunu, Su Ürünleri Yönetmeliği ve 5/2 Numaralı Amatör Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğ ile 5. BATI AKDENİZ SURFCASTING Tertip Komitesi ve Organizatör Dernek tarafından aşağıda belirtilen kurallara göre yapılacaktır.

Yarışma; 5/2 Numaralı Amatör Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğ ’de belirtilen Avlanması Tamamen Yasak olan ve Dönem Yasağı dışındaki türlerde yapılacaktır. Diğer türleri yakalayanlar, yakaladıkları balıkları suya iade etmezlerse diskalifiye edilecektir.

1 – Yakalanan balığın hakemler tarafından kayıtlara alınması ve değerlendirmeye girebilmesi için Yasal Limitlerin ve Puanlama Tablosundaki boy limitlerinin (5/2 Numaralı Amatör Amaçlı Su Ürünleri avcılığını düzenleyen tebliğdeki %5 istisna dikkate alınmayarak)   üzerinde olması gerekmektedir. Bu limitin altında olan balıklar değerlendirmeye girmeyeceği gibi, hemen suya iade edilmemeleri durumunda da iadeyi gerçekleştirmeyen yarışmacı uyarılır, tekrarı halinde diskalifiye edilir.

Balık ölçümü standartları hakemler tarafından bilinmekte olup yarışmacıların ölçüm sırasında balığa ve hakeme müdahale etmesi yasaktır. Tutulan balık sektör hakemi tarafından metre üzerine yerleştirilerek, balığı yakalayan yarışmacının yarışma kartı ile birlikte fotoğraflanarak masa hakemlerine bildirilir.

Ölçülürken yasal limitini karşılamak kaydıyla, tam sayıyı 0,1 cm dahi geçen balık bir üst tam sayıya yuvarlanır. (Örneğin 19,5 cm gelen Çupra yukarıya tamamlanmayacaktır, ancak 20,2 cm gelen Çupra 21 cm kabul edilecektir.)  Ölçüm işlemi tamamlanan balık, yarışma sonuna kadar Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şubesi, AKBADER Yarışma Komitesi tarafından incelenebilmesi için yarışmacı tarafından muhafaza edilecektir. Yarışma sonunda yapılabilecek herhangi bir itiraza karşı tutulan balıkları ibraz edemeyen yarışmacıların balıkları puanlamadan çıkarılacaktır. Salınmayacak olan balığın kuyruğunun tek tarafı sektör hakemi tarafından kesilerek yarışmacılara teslim edilir.  Ölçüm ile ilgili itirazlar yalnızca masa hakemlerine ve tahkim heyetine yazılı olarak yapılacaktır.

Mansiyon ödülü olan Büyük Balık ödülüne girmeye hak kazanan balıkların ölçümlerinde yukarı yuvarlama kuralı geçerli olmayıp, birden fazla balık olması durumunda milim ölçümleri dikkate alınacaktır.

2- Yarışmaya katılanların; sektörlerinde ateş yakması, suya far veya her çeşit ışık tutması, diğer yarışmacılara rahatsızlık verecek şekilde yüksek sesle konuşması, müzik dinlemesi ve alkol kullanması yasaktır. Katılımcılar araçlarını sektörlerin arka kısmında bulunan yola park edeceklerdir. Bu kurallara uymayan katılımcılar diskalifiye edileceklerdir.

Turnuva esnasında  yarışmacılar, diğer yarışmacıların moral ve motivasyonunu olumsuz etkilememesi için zil, çan, sesli alarm kullanımı yasaklanmıştır, kullanan yarışmacılar ikaz edilecek, tekrarı halinde yarışma dışı bırakılacaktır.

3- Yakalanan balığın, takımın fotoğraf ve video çekimi sektörden sorumlu hakemler ile düzenleme komitesi tarafından görevlendirilen kişilerce yapılacak olsa da, her yarışmacı kendi çekimini yapmakta serbesttir. Ancak yarışmacılar yakaladıkları balıkları yarışma bitiş saatine kadar sosyal medya yahut herhangi bir görsel ya da yazılı medyada paylaşamazlar. Bu kurala uymayan yarışmacı diskalifiye edilir.

4- Sektörler her takıma 15mt genişlikte olacaktır. Her iki sektörün sağ ve sol cephesinde 2 metrelik tarafsız alan olacaktır. Yarışmacıların Kum Dikenlerini ve Tripodlarını denizin kıyı şeridine suya değmeyecek mesafede, komşu sektör sınırlarına  sağ ve sol cepheden en az 3 metre mesafede konumlandıracaktır. Bu alanlarda hakemlerin ve organizasyonu kayda almakla görevli kameraman ve fotoğrafçının dışında kimse bulunamaz.

Yarışmacıyı izlemeye gelen seyirciler, yarışma başlama saatinden sonra sektör içerisinde yarışma alanına giremezler. Yarışmacı kartına sahip olmayan ve yarışmacı listesinde yer almayan herhangi bir kişi  yarışmacılara yardım ederken (yem sarma, olta açma, ışık tutma vb.) tespit edilmesi durumunda bu takım diskalifiye edilir.

Yarışma komitesi sektör aralıklarını yarışmacı yoğunluğuna göre yeniden düzenleyebilir.

5- Balık yakalamak sudan çıkarmak ve oltaların atılıp çekilmesi, suya 15 metrelik cephesi olan sektörlerden yapılacaktır. Büyük bir balık gelmesi halinde sektör hakeminin kontrolünde, hakemin talimatıyla balığın sektörlerine taşma yaptığı yarışmacılar koşulsuz olarak oltalarını sudan çekeceklerdir. Büyük balığı çeken yarışmacı bu şekilde sağ ve solundaki tarafsız alanları ve komşu sektörleri geçici olarak hakemlerin bilgi ve onayı dahilinde kullanabilecektir. Bu durum sırasında gelişebilecek zararlardan ve diğer takımların malzemelerine verilen maddi hasarlardan organizatörler sorumlu değildir.

6- Yarışmacılar sektör hakemlerine bilgi vererek yarışmadan çekilip sektörlerinden ayrılırlarsa o ana kadar tuttukları balıklar ile değerlendirmeye alınırlar ve tekrar yarışmaya devam edemezler. Hakemlerin bilgisi ve izni olmadan sektörlerini terk eden yarışmacının yakaladığı balıklar değerlendirmeye alınmaz ve o yarışmacı diskalifiye edilir. Yarışmacılar sadece mecburi ihtiyaçlarını karşılamak için, hakemlerin bilgisi dâhilinde sektörlerini terk edebilirler.

Bunun yanında yarışmacılar bireysel olarak mola da verebilirler. Bireysel mola vermek isteyen yarışmacı saha hakeminin bilgisi ve masa hakemlerinin onayı ile oltalarını sudan çekerek ve mola süresi boyunca suya atılmamak kaydıyla molaya çıkabilir. Takım olarak molaya çıkmak isteyen yarışmacılar saha hakemi ve masa hakemlerinin onayı ile tüm oltalarını sudan çıkarmak kaydıyla mola verebilirler.

Takım olarak molaya çıkan yarışmacılar tekrar yarışmaya katılabilmek için saha hakemlerine bilgi vererek masa hakemlerinden onay aldıktan sonra oltalarını suya atabilirler.

7- Her yarışmacı, 390 – 500 cm. ölçüleri arasında en fazla 1 set olta (1 adet makine ve 1 adet kamış) ile avlanabilir ve bu setler için istediği kadar yedek malzeme (kamış, makine, misina, iğne, kurşun ve diğer malzemeler ) hazır bulundurabilir.

Yarışma komitesi yarışma alanındaki hava ve deniz şartlarına göre en az kurşun ağırlığını yarışma başında ya da esnasında yarışmacılara bildirmek şartıyla değiştirebilir. Bu sebeple yarışmacıların farklı gramajlarda ve türlerde yedek kurşunlar bulundurmaları lehlerine olacaktır.

Yarışmacılar beden olarak istedikleri kadar takımları yedekte yemli olarak hazır bulundurabilirler. Ancak sadece hakemler tarafından kayıt altına alınan makine ve kamışlarına bu malzemeyi takarak kullanabilirler. Yedek olarak getirilen makine ve kamışlar ancak hakem bilgisi ve masa hakemi onayı ile turnuvaya dâhil edilebilir. Hakemlere bilgisi verilmeden kullanılan makine ve kamışlar ile yakalanan balıklar geçersiz sayılır ve yarışmacıya uyarı verilir. Tekrarı tespit edilirse yarışmacı diskalifiye edilir.

8- Bu yarışmada 2 iğneli olta takımı kullanılmasına müsaade edilecektir. Yarışmacıların malzemeleri, yemleri ve oltaları yarışma süresince (oltalar su içinde olsa dahi sudan çekilerek) hakemler tarafından denetlenebilir. Yarışmacılar isterlerse kamışlarını ellerinde tutarak avlarına devam edebilir. Ancak misina / ip elde tutularak av yapılamaz.

9- Yarışmacılar kendilerine ayrılan 15 metrelik sektör içerisinden kıyıya dik atış yapmak zorundadırlar. Komşu sektörlere doğru atış yapan yarışmacıların tespiti, sorumlu sektör hakemine bildirilerek yaptırılır. Hakemler tarafından tespit edilen bu husus masa hakemlerine bildirilerek yarışmacı ikaz edilir, tekrarı durumunda yarışmacı yarışmadan diskalifiye edilir.

10- Her yarışmacı kendi can güvenliğinden sorumludur.

11- Turnuva esnasında Şişme Bot, Kakıç, Kepçe vb. gibi yardımcı malzemelerin kullanılması yasaktır.

12- Tüm yarışmacıların eşit şartlarda mücadele edebilmesi için; Sülünez, Boru Kurdu, Kırmızı Kurt, Karides, Kalamar, Sübye, Madya (Salyangoz), Mamun, Teke (Yanıç), Sardalya, İstavrit, Hamsi dışında yem kullanımı yasak olup, kullanılmasının tespiti halinde kullanan yarışmacı diskalifiye edilecektir.

Yukarıdaki sınırlandırılmış yemler içerisinde yer alan; Kalamar, Sübye, Sardalya vb. gibi yüzme yeteneği yemlerin canlı olarak kullanılması yasaktır.

5.BATI AKDENİZ SURFCASTİNG TURNUVASI’nın bölgesel özellikleri göz önünde bulundurularak, Şartnamede belirtilmiş yemlerin dönemsel olarak temini ve randımanlı av vermesi hususu nazara alınarak AKBADER tarafından tanzim edilecek Özel Hükümler içerisinde, önceden ilan edilmek kaydıyla, tür sınırlaması yapılabilecektir.

Her yarışmacı kendi yemini tedarik edebilir ve dışarıdan getirebilir. Ayrıca yarışma alanında da yem ve malzeme satışı yapacak olan anlaşmalı firmamız Falez Av Marketinden temin edebilir. Bu firmalar haricinde yarışma alanında yem ve malzeme satışı yasaktır.

13 – Engelli yarışmacılarımız hakem heyeti tarafından kendilerine tahsis edilen sektörlerde ve katılım ücretinden muaf olarak turnuvaya katılabileceklerdir. 5. BATI AKDENİZ SURFCASTİNG TURNUVASI, sayıları AKBADER tarafından Özel Hükümler kısmında açıkça belirtilmek üzere, (hareket kabiliyetini kısıtlayan fiziksel ) engelli yarışmacı kontenjanı bulunmaktadır.

14 – Şehit Ailelerimizden, gazi ve gazi yakınlarından turnuvamıza katılmak isteyen yarışmacılarımız için katılım ücretlerinden muaf olarak kendilerine ayrılan 2 sektörlük alanda turnuvaya katılabileceklerdir.

15 – Turnuvada tek tip kıyafet / yarışmacı yeleği uygulaması olmayacaktır. Yarışmacılar siyasi, dini, ırkçı vb. motifler olmaması kaydı ile her türlü takım & firma forması giyebilir.

Ülke, Takım, Dernek ve turnuva sponsorlarını temsil eden bayrak ve flamalar dışında herhangi bir bayrak veya flama asmak yasaktır.

Harici olarak bunların dışında yarışma komitesinden izin alınmadan farklı firma ve kurumların promosyon ürün dağıtması, bayrak, flama vb. materyaller asması yasaktır. Tespit edilmesi halinde bu kişi ya da kurumlar yarışma alanından uzaklaştırılacak ve bir sonraki turnuvaya gelmelerine izin verilmeyecektir.

16 – Yarışma sonunda yarışmacıların değerlendirmeye girebilmesi için bulundukları sektörü temiz bırakmaları zorunludur. Turnuva bitiminde sektörlerini temizlemeden terk eden yarışmacılar, tertip komitesince tanzim edilecek tutanağa ek fotoğraflarla tespit edilecek ve aldıkları derece ne olursa olsun diskalifiye edilecekler ve düzenlenecek bir sonraki yarışmaya kabul edilmeyecektir.

17– Turnuva bitmeden, sağlık sebepleri ve acil durumlar hariç saha hakemlerine bilgi vermeden turnuvayı bırakıp çekilen yarışmacılar diskalifiye edilecek ve bir sonraki Turnuvadan men edilecektir.

18 – Turnuva tarihinde öngörülemeyen mücbir sebepler veya hava muhalefeti vb. den ötürü, yarışma internet sitesinde yayınlanacak başka bir güne ertelenebilir.

19 – Şartnamede belirtilen hususlar dışında karşılaşılabilecek muhtelif ihtilaflarda “Turnuva Düzenleme Komitesi”nin vereceği kararlar geçerli olacaktır. 

DİĞER HUSUSLAR

Her takım ve yarışmacısı 1380 Sayılı Su Ürünleri Kanunu, Su Ürünleri Yönetmeliği ve 5/2 Numaralı Amatör Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğ ile Dernek tarafından belirlenmiş ve burada açıkça belirtilmiş kurallara uyacağını, yarışmaya katıldığı andan itibaren kabul etmiş sayılır.

Sektörlerin uzağında, yarışmacıları rahatsız etmeden misafirlerin ve yarışmacıların birbirleriyle tanışmaları ve kaynaşmaları için oluşturulacak alanda kayıt masasının yanı sıra çay, sıcak su, yiyecek ve benzeri ihtiyaçlar karşılanabilecektir. Bu alanda AKBADER tarafından sürekli olarak görevli bulundurulacaktır.

Turnuva esnasında yarışmacıların yemek (öğlen – akşam yemeği ve sabah kahvaltısı) ve içecek (alkollü, alkolsüz içecekler ile çay, kahve, gece çorbası) ihtiyaçları AKBADER  tarafından karşılanacak olup ; bunun yanında Turnuva süresince yarışmacıların ve misafirlerin ücreti mukabilinde ekstra yiyecek ve içecek  ihtiyaçlarını giderebilecekleri stand / ocak / büfe bulunacak ve turnuva sonuna kadar açık olacaktır. Yarışmacılar yarışma alanında sektörlerine bırakılacak menülerden bu standı arayarak sektörlerine sipariş verebileceklerdir.

Şehir dışından gelecek olan yarışmacılarımızın talepleri halinde, Önceden belirlenerek ilan edilecek ortak noktalardan, Turnuva alanına kadar AKBADER  tarafından tahsis edilecek araçlar ile ulaşımları sağlanacaktır.

Aileleri ile yarışmaya gelmek isteyen katılımcılar ve  konaklama ihtiyacı olan yarışmacılar AKBADER’in protokol imzaladığı otelimizde konaklama yapabileceklerdir.

Takımlar yakın sektörlere kendi imkanlarıyla ulaşım sağlayacaktır. Uzak sektörleri çeken takımların sektörlerine ulaşımları, talepleri halinde AKBADER tarafından ulaşımları sağlanmaya çalışılacaktır.

GÖREVLİLER, HAKEMLER ve TELİF HAKLARI

1 – Yarışma AKBADER tarafından görevlendirilmiş düzenleme komitesi, başhakem, sektör hakemleri ve masa hakemlerinin idaresinde olacaktır. Dernek tarafından görevlendirilmiş kişiler organizasyonun düzenli yürütülmesi için yarışmacıların ve hakemlerin ihtiyaçları ile ilgilenen kişilerdir. Görevlerini layıkıyla yerine getirebilmeleri için düzenleme komitesi uygun gördüğü hallerde görevli sayısında, yetkilerinde ve yerlerinde değişiklik yapabilir.

2 – Düzenleme Komitesi organizasyonun tamamından sorumludur. Başhakem, sektör hakemleri ve masa hakemlerinin çalışmalarından ve tüm hakem heyetinin organize edilmesinden, sektör hakemleri görevli olduğu sektörlerden, masa hakemleri ise kendilerine ulaşan bilgilerin kayıt altına alınıp yarışmacılar, görsel ve yazılı basın ile paylaşılmasından ve yarışma sonunda ilan edilmesinden sorumludurlar.

3 – Sektör hakemleri 1 kişiden oluşur. Kamp alanları ve çadırları sorumlu oldukları sektörlerin arkasında ki uygun alandadır.

4 – Yarışma bitiminde yakalanan tüm balıklar ve dereceler liste olarak yarışmacılara ve kamuoyuna açıklanacaktır.

5 – Yarışmanın tüm yazılı ve görsel hakkı ile gelir getirici çalışmaları, raporları Organizatör Derneğe aittir. Yapılan TV çekimlerinden, fotoğraflardan, raporlardan, makalelerden ve kitaplardan yarışmacılar, dernekler ve üçüncü kişiler hiçbir telif hakkı talep edemezler. Bu yarışmaya katılan herkes istendiğinde elindeki video, resim ve yazılı belgelerin birer kopyasını vermeyi kabul etmiş sayılır. 

YARIŞMA PROGRAMI

26.02.2022

08:00 – (Havayolu ve Karayolu ile gelen katılımcılarımızın iniş saatlerine göre revize edilip optimum bekleme yapılacaktır) Antalya Havalimanı Şehir dışından gelen yarışmacıların karşılanması ve müteakiben SERİK-BOĞAZKENT Yarışma alanına hareket,

12:00 – Katılımcıların otele yerleşmesi,

13:50 – Programın başlangıcı,

14:00 – Şehitlerimiz adına saygı duruşu ve istiklal marşı,

14:05 – Yarışma alanı sunum ve bilgilendirme,

14:30 – DJ. Bensu ŞAHİN Canlı  Performans Gösterisi,

17:30 – Akşam yemeği,

18:00 – Yarışmacıların sektörlere dağılması,

19:00 – Yarışma Başlangıcı, 

 

27.02.2022

07:30 Yarışma Bitişi

08:30 Puanların Hesaplanması ve Açık Büfe Kahvaltı

09:30 Ödül Töreni, Toplu Fotoğraf çekimi ve  Kapanış

PUANLAMA 

Limitlerde tutulan her balık için                                                      10 puan

Limitlerde tutulan her balık boyu cm cinsinden                          1 puan

Canlı Salınan ve Fotoğraflanan her limit altı balık için             3 puan

Zehirli ve Yasak Türler                                                                           0 puan

 

*          Fizyolojik özellikleri sebebiyle uzunlamasına büyüyen balıklar (zargana, baraküda, müren, gümüş, mığrı, yılan balığı, kemane vb.) her bir cm için 0,5 puan çarpanı ile hesaplanacaktır.          

*          5/2 Numaralı Amatör Amaçlı Su Ürünleri Avcılığının Düzenlenmesi Hakkında Tebliğ’in 16.Madde 2.Fıkrasında geçen “Çizelgede boy limitleri belirtilen türlerde %5 küçük boylara istisna tanınır” hükmü yarışma süresince uygulanmayacaktır. 

Örneğin :       20 cm mırmır yakalayan bir yarışmacı 10 + (20x1cm) = 30 Puan olarak hesaplanır.            

                        19 cm mırmır yakalayan bir yarışmacı 3 puan olarak hesaplanır.

 

 

BOY LİMİTLERİ (TURNUVA SÜRESİNCE TURNUVA BOY LİMİTİ GEÇERLİ OLACAKTIR)

 

SIRA NO BALIK ADI YASAL BOY LİMİTİ TURNUVA BOY LİMİTİ
1 ÇİPURA 20 20
2 LEVREK 25 25
3 MINEKOP 25 25
4 SARGOZ 21 21
5 MIRMIR 19 20
6 MELANUR 15 15
7 TRAL 20 20
8 KARAGÖZ 18 18
9 AKYA/LICHIA 40 40
10 KUZU/SARI KUZU 30 30
11 SİNARİT 35 35
12 MERCAN/FANGRİ 25 25
13 GRİDA 45 45
14 ZEHİRLİ VE YASAK TÜRLER 0 0
15 BARBUNYA/TEKİR 13 13
16 DİĞER 30 30

 ÖDÜLLER

Değerlendirme sonucu En Yüksek Puan Dalında dereceye giren 1’ inci, 2’inci ve 3 ’üncü takımlara ve puan tablosunda yer alan türlerden En Büyük Balığı tutan yarışmacıya, AKBADER  tarafından yaptırılmış özel kupa ile FALEZ AV MARKET – ANTALYA tarafından ödüller  dağıtılacaktır.

Büyük Balık bireysel olarak elde edilecek bir prestij ödülüdür, büyük balığı yakalayan kim ise Antalya Falez Av Market sponsorluğunda büyük balık ödülünü alacaktır. Bu yarışmacı dereceye girmesi durumunda iki ödülü birden almaya hak kazanacaktır. Puanlama tablosundaki DİĞER TÜRLER kategorisindeki balıklar büyük balık ödülünde değerlendirmeye alınmayacaklardır. Büyük balık ödülüne giren balık puanlamaya dahildir.

CEZA ve İTİRAZLAR :

1- Yarışma sırasında komşu sektörlerdeki yarışmacıların birbirleri ile tartışmaya girmesi, ahlaka aykırı davranışlarda bulunmasının tespiti halinde iki sektör birden diskalifiye edilir. Sorun yaşayan yarışmacıların sorunlarını hakemlere bildirerek çözüme ulaştırması gerekmektedir.

2- Yarışma sırasında ve bitiminde herhangi bir kural ihlali ve benzeri duruma itiraz edecek olan yarışmacılar; masa hakemleri ile irtibata geçerek itirazlarını yazılı dilekçeyle bildirmelidirler. İtirazlarının kabulü ve reddi işlemleri yarışma alanında değerlendirilir sonrasında herhangi bir itiraz değerlendirmeye alınmayacaktır.

3- Yarışma sonunda eleştiri sınırlarını aşarak ahlaka aykırı şekilde ithamda ve açıklamada bulunan, DERNEK Yönetim Kurulu ve Organizasyon komitesi kararlarını hiçe sayarak kamu oyu yaratmaya çalışan sporcuların tespiti halinde bağlı oldukları derneklere bildirilecek ve bir sonraki yarışmaya kabul edilmeyeceklerdir.

ÖZEL HÜKÜMLER ve TAVSİYELER:

  • Ateş yakılmasının yasak olması sebebiyle ısınma için kendi önlemlerini almalarını önemli olduğunu belirtiriz.
  • Yarışma koordinasyon merkezinde 24 saat çay, kahve ve sıcak su servisi ücretsiz olarak verilecek olup yarışma komitesince sektörelere herhangi bir servis hizmeti olmayacaktır. Yarışmacılarımızın istedikleri zaman bu alandan sınırsız şekilde faydalanmaları açısından yanlarında termos getirmelerini tavsiye ederiz.

YARIŞMA DÜZENLEME KOMİTESİ

M.Sezgin SAMAN – 0542 532 5578
sezginsaman@gmail.com

Gökhan ERTOSUN – 0555 990 1188
gokhanertosun@gmail.com

Ahmet KAR – 0532 592 6672
Ahmetkar8607@gmail.com

Turnuva Kayıt Formuna Ulaşmak için buraya tıklayınız

Bu yarışma T.C Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü’nün 13.01.2022 tarih ve 13.01.2022 sayılı izni ile gerçekleştirilmektedir.

Diğer Duyuru ve Haberler